Vypni telku, zapni seba 2012

V dňoch 28.5. (pondelok) – 1.6.2012 (piatok) sa aj v rámci sviatku Medzinárodného dňa detí konala v našej obci akcia s názvom “VYPNI TELKU, ZAPNI SEBA”.

Obec akciu sponzorovala a mladí ju realizovali. Poslaním tejto akcie bolo, aby deti trávili svoj voľný čas nielen pri počítači alebo televízii, ale predovšetkým rozvíjaním svojich fyzických aj duševných schopností a zručností.

V tomto roku pripravili pre naše deti akciu s pestrým programom sestry Monika a Marcela Nemcové a Ševo Kysel za čo im starostka obce vyslovuje “veľké ďakujem”.

 

“Vypni telku, zapni seba

28.5.  -  1.6.2012

Financovanie

 

 

11-6-2012-172802

 

PONDELOK:

Cieľ: Výroba plagátov

Pomôcky: štetce, vodové farby,temperové farby, papiere

V prvý deň sme mali za úlohu s deťmi vyrobiť plagáty. Rozdelili sme sa na dve skupinky, na mladšie a staršie deti a každá skupinka si vytvorila vlastný plagát.

Samozrejme, nielen v pondelok, ale celý týždeň bolo veľmi teplo a preto sme museli dodržiavať pitný režim. To bol dôvod k nákupu sirupov.

pondelok

UTOROK:

Cieľ: Tvorivé dielne

Pomôcky: zápalky, lepidlá, polystyrénové guľky, ozdobný piesok (soľ do kúpeľa), kvetináče, krepové papiere, farebné papiere, nožnice, špajdle.

Na utorok sme mali s deťmi naplánované tvorivé dielne. Chceli sme ich naučiť pracovať s rôznymi materiálmi. Menšie deti zaujali stromčeky šťastia – polystyrénové guľky obalené šúľkami krepového papiera vsadené do plastových kvetináčov. Na spodok sa nasypala zem – aby sa nevysypala, upevnili sme ju polystyrénovým kolieskom. Aby ho nebolo na stromčeku vidieť, nasypali sme navrch ozdobný piesok, ktorý dal stromčeku zaujímavý vzhľad. V strede bol ponechaný otvor, cez ktorý prechádzalo drievko (kmeň stromčeka) na konci s polystyrénovou guľkou.

So staršími deťmi sme sa učili vyrábať papierové kvety. To zaujalo najmä dievčatá. Skladaním a strihaním sme vytvorili jednotlivé lupene kvetov, ktoré sme následne zlepili do kopy a tým vznikol kvet. Tieto kvietky sme priliepali na špajdle obalené zeleným papierom a priliepali lístky.

Chlapcom sa najviac zapáčila práca so zápalkami. Pomocou lepidla a vlastnej fantázie si zo zápaliek vyrábali rôzne predmety.

utorok utorok-1

STREDA:

Cieľ: Hravý deň

Pomôcky: Kriedy, lopty

V tento deň sme sa spolu s deťmi hrali hru “Človeče nehnevaj sa” – nie však klasické, ale ľudské človeče. Na zem sme si kriedami nakreslili trasu s domčekmi a hra mohla začať. Rozdelili sme sa do tímov, pričom každý tím mal svojho vedúceho. Následne každý za svoj tím hádzal kockou a postupne sme sa dostali až k výhercovi. Po tejto hre sme sa ešte hrali hry s malými deťmi a staršie zvolili loptovú klasiku – volejbal. S dievčatami sme si zaskákali “Škôlku” a kreslili sme si na zem kriedami čo nám zostali.  streda

ŠTVRTOK:

Cieľ: Opekačka

Pomôcky: bez

Štvrtok bol jednoznačne najlepší. S deťmi sme sa zhromaždili na ihrisku, kde nám chlapci (vedúci) založili oheň.Taktiež bolo potrebné rozdeliť sa na dve skupinky: malé deti a starší. Pre staršie deti bola pripravená ústredná hra, ktorá sa hrala takmer celé popoludnie a s mladšími sme sa tiež zahrali niekoľko hier. Po náročnom dni sme sa všetci vrhli na špekačky a potom sme sa opäť išli hrať.

stvrtok

PIATOK:

Cieľ: Súťaže

Pomôcky: ceny (keksíky, čokoládky, detské šampanské…), chrumky, balóny, slamky, jablká, nožíky, vajíčka, lepiace pásky, noviny, cukríky…

Posledný deň sme mali zameraný súťažne. Staršie deti sme rozdelili podľa farieb na skupiny (4) a s mladšími sme sa opäť hrali zvlášť hry. Takto vyzerali súťaže pre starších:

1. Súťaž: kto nabieli dlhšiu šupku z jablka                                                       2. Súťaž: kto tie nabielené jabĺčka skôr zje                                                     3. Súťaž: obaliť vajíčko novinami a páskou tak, aby sa aj po páde z výšky nerozbilo 4. Súťaž: ktorá skupina sa skôr nakŕmi chrumkami tak, že si ich nasajú do slamky     5. Súťaž: spievať slová moderných piesní na melódiu ľudoviek

S mladšími deťmi sme hrali naháňačku, pri ktorej nám museli ukradnúť cukríky, ktoré sme mali nalepené na tričku. A potom nasledovali iné, pohybové (formule s balónikmi), ale aj zvieracie hry.

A nakoniec sme všetci spolu išli na svätú omšu, kde sme si aj zaspievali.  :-)

piatok

späť

Žiadne komentáre - Pridajte Váš príspevok

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


Welcome , today is Štvrtok, 30. Máj 2024